IMPREGNATY DO KAMIENIA

Impregnaty do kamienia dostępne w naszym sklepie są sprawdzonym produktami, które idealnie nadają się do impregnacji różnego rodzaju kamienia: Granitu, piaskowca, marmuru, gnejsu, betonu oraz innych. Istnieją także impregnaty, które pomagają osiągnąć konkretny efekt estetyczny. Na czym polega impregnacja kamienia naturalnego? Impregnacja kamienia naturalnego nie tylko chroni przed wilgocią, ale również tworzy specjalną powłokę hydrofobową, która zapobiega tworzeniu się plam, a woda szybko po niej spływa. Pomaga też zamknąć pory na powierzchni kamienia dzięki czemu czystość zostaje zachowana na dłużej. Impregnacja kamienia naturalnego wymaga skorzystania ze specjalnych środków, które możesz znaleźć w naszym sklepie. Decydując się na impregnację kamienia naturalnego warto jest wybrać sprawdzony środek, dzięki czemu będziemy mogli być pewni, że nie uszkodzimy warstwy wierzchniej kamienia. W zależności od rodzaju kamienia w naszym sklepie znajdziemy m.in. impregnat do granitu czy impregnat do marmuru. Impregnat do kamienia powinien być właściwie dobrany względem rodzaju materiału skalnego, na którym ma być zastosowany środek chemiczny. Impregnat do marmuru czy gresu różni się składem chemicznym, dlatego tak istotne jest, aby środek został dobrany adekwatnie względem konkretnego kamienia. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo także środki do impregnacji ceramiki. Posiadamy w asortymencie m.in. takie produkty, jak: impregnat do gresu czy impregnat do lastryko. Sklep Kam Chemia sprzedaje głównie impregnaty do kamienia od firmy HMK.

Aktywne filtry

HMK S33 - Środek impregnujący – impregnat silikon s 33
90,00 zł

Uniwersalny w zastosowaniu środek impregnujący na bazie silikonu, bez połysku chroniący powierzchnię kamienia przed wodą i brudem. Impregnat do kamienia HMK S33 dostępny w sprzedaży!

HMK S37 Impregnat zamknięcie powierzchni kamienia – połysk jedwabiu S 37
98,00 zł

Zamyka wchłaniające powierzchnie wszystkich kamieni naturalnych i sztucznych, pogłębia ich barwę i nadaje jedwabny połysk. Zalecany głównie dla płyt Solnhofenera, granitu, gnejsu, porfiru, łupków, wyrobów kamieniarskich i innych, których powierzchnie są surowe, szlifowane cięte Lub palone. Barwa i piękno kamienia zostaną w pełni uwydatnione (efekt “mokry”). Nie stosować do powierzchni nie wchłaniających (polerowanych), a także do materiałów wypalanych (ceramika, cegła itp.). Środek pielęgnujący zawierający akryl, stosowany w pierwszym rzędzie wewnątrz pomieszczeń. Trwałość impregnatu do kamienia wynosi 1-3 lata. Pozostający akryl nie nasuwa obaw zdrowotnych.

HMK S39 Impregnat do kamienia - efekt mokrego kamienia - wysoki połysk S 39
166,00 zł

Stosuje się do zamykania porów kamieni naturalnych i sztucznych takich jak marmur, granit, gnejs, travertin, beton i innych przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich jak woda czy brud. Impregnat do kamienia polepsza głębię kolorów, daje wysoki połysk /efekt mokrego kamienia/. Woda i brud nie wnikają i dają się łatwiej usunąć.

HMK S42 Środek impregnujący – pogłębiający kolor NOWOŚĆ! S 42
98,00 zł

Gotowy do użycia środek impregnujący, pogłębiający strukturę kamienia. Nadaje się do impregnacji wodoodpornej wszystkich nasiąkliwych kamieni naturalnych i sztucznych oraz polerowanych, szlifowanych lub piaskowanych z marmuru, trawertynu, granitu, lastryka, itp. Utrudnia wnikanie wody, brudu i wilgoci, co ułatwia utrzymanie w czystości. Impregnat do kamienia zapobiega wykwitom mchów i glonów na powierzchniach zewnętrznych.

HMK S34N - IMPREGNAT DO KAMIENIA CHRONIACY PRZED OLEJEM I WILGOCIĄ
165,00 zł

Właściwości: HMK S 34 to impregnat do kamienia, który utrudnia wnikanie brudu, wilgoci, farb, oleju i tłuszczu. Działa przeciwpoślizgowo i zabezpiecza przed plamami.Działanie przeciw wnikaniu farb ,oleju i tłuszczu uzależnione jest nasiąkliwości podłoża. Im więcej HMK S 34 zostanie wchłonięte przez kamień, tym lepsze powyższe działanie.

HMK S748 Impregnat ochrona przed plamami Premium Color 1litr
220,00 zł

HMK S748 Ochrona przed plamami - Premium Color to nowy, gotowy do użycia i oparty na rozpuszczalnikach impregnat o właściwościach hydrofobowych, oleofobowych i pogłębiających kolory do wewnątrz i na zewnątrz. Ochrona przed plamami